23K640-I/SN
IC SRAM 64KBIT SPI 20MHZ 8SOIC
23K640-I/SN
Microchip Technology
Quantity
QuantityUnit Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP. Inquire for More Quantity
Product AttributeAttribute Value
Series-
Product StatusActive
Memory TypeVolatile
Memory FormatSRAM
TechnologySRAM
Memory Size64Kb (8K x 8)
Memory InterfaceSPI
Clock Frequency20 MHz
Write Cycle Time - Word, Page-
Voltage - Supply2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (TA)
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)