UC3901DTR
IC ISOLATED FB GENERATOR 14SOIC
UC3901DTR
Texas Instruments
Part StatusActive
ApplicationsFeedback Generator
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case14-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Current - Supply5mA
Voltage - Supply4.5V ~ 40V
Operating Temperature0°C ~ 70°C