UDZSTE-173.9B
DIODE ZENER 3.9V 200MW UMD2
UDZSTE-173.9B
ROHM Semiconductor
Product AttributeAttribute Value
Tolerance±3%
Part StatusNot For New Designs
Power - Max200 mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Impedance (Max) (Zzt)100 Ohms
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Supplier Device PackageUMD2
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9 V
Current - Reverse Leakage @ Vr5 µA @ 1 V