UDZSTE-175.6B
DIODE ZENER 5.6V 200MW UMD2
UDZSTE-175.6B
ROHM Semiconductor
Product AttributeAttribute Value
Tolerance±2%
Part StatusNot For New Designs
Power - Max200 mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Impedance (Max) (Zzt)60 Ohms
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Supplier Device PackageUMD2
Voltage - Zener (Nom) (Vz)5.6 V
Current - Reverse Leakage @ Vr1 µA @ 2.5 V