UDZVFHTE-172.7B
DIODE ZENER 2.7V 200MW UMD2
UDZVFHTE-172.7B
ROHM Semiconductor
Product AttributeAttribute Value
Tolerance±4.07%
Part StatusActive
Power - Max200 mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Impedance (Max) (Zzt)110 Ohms
Operating Temperature150°C (TJ)
Supplier Device PackageUMD2
Voltage - Zener (Nom) (Vz)2.7 V
Current - Reverse Leakage @ Vr100 µA @ 1 V