UDZVFHTE-176.2B
DIODE ZENER 6.2V 200MW UMD2
UDZVFHTE-176.2B
ROHM Semiconductor
Product AttributeAttribute Value
Tolerance±2.18%
Part StatusActive
Power - Max200 mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Impedance (Max) (Zzt)60 Ohms
Operating Temperature150°C (TJ)
Supplier Device PackageUMD2
Voltage - Zener (Nom) (Vz)6.2 V
Current - Reverse Leakage @ Vr1 µA @ 3 V