UDZVFHTE-177.5B
DIODE ZENER 7.5V 200MW UMD2
UDZVFHTE-177.5B
ROHM Semiconductor
Product AttributeAttribute Value
Tolerance±2.13%
Part StatusActive
Power - Max200 mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohms
Operating Temperature150°C (TJ)
Supplier Device PackageUMD2
Voltage - Zener (Nom) (Vz)7.5 V
Current - Reverse Leakage @ Vr500 nA @ 4 V