UDZVTE-178.2B
DIODE ZENER 8.2V 200MW UMD2
UDZVTE-178.2B
ROHM Semiconductor
Product AttributeAttribute Value
Tolerance-
Part StatusActive
Power - Max200 mW
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-90, SOD-323F
Impedance (Max) (Zzt)30 Ohms
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Supplier Device PackageUMD2
Voltage - Zener (Nom) (Vz)8.2 V
Current - Reverse Leakage @ Vr500 nA @ 5 V