UMK063CG1R9BT-F
CAP CER 1.9PF 50V C0G/NP0 0201
UMK063CG1R9BT-F
Taiyo Yuden
Product AttributeAttribute Value
Product StatusObsolete
Capacitance1.9 pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Features-
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Failure Rate-
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)