UR732BTTD75L0F
RES 75M OHM 1% 1/2W 1206
UR732BTTD75L0F
KOA Speer Elec
Quantity
QuantityUnit Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP. Inquire for More Quantity
Product AttributeAttribute Value
Product StatusActive
Resistance75 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesCurrent Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)