URB2405YMD-10WR3
DC DC CONVERTER 5V 10W
URB2405YMD-10WR3
MORNSUN Guangzhou S& T
Product AttributeAttribute Value
TypeIsolated Module
Features-
Efficiency83%
Part StatusActive
ApplicationsITE (Commercial)
Mounting TypeThrough Hole
Power (Watts)10 W
Package / Case6-DIP Module, 5 Leads
Approval AgencyCB, CE, cURus
Standard Number-
Control Features-
Size / Dimension1.00" L x 1.00" W x 0.46" H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)
Number of Outputs1
Voltage - Output 15V
Voltage - Output 2-
Voltage - Output 3-
Voltage - Output 4-
Voltage - Isolation1.5 kV
Operating Temperature-40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)36V
Voltage - Input (Min)9V
Current - Output (Max)2A